Wyjazd do Singapuru

Wszystko o Singapurze – informacje praktyczne:

Singapur to miasto-państwo, leżące na wyspie o tej samej nazwie, a znajdującej się na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego i cieśniny Malakka, która wraz z grupą otaczających ją wysepek, tworzy to jedno z najmniejszych państw świata - Republikę Singapuru.

Singapur to również model Azji w miniaturze - są tutaj obecni przedstawiciele wszystkich dużych azjatyckich narodów i kultur: chińskie dzielnice graniczą z arabskimi rejonami, mowa induska miesza się z malajską, charakterystyczne chińskie pagody sąsiadują ze buddyjskimi stupami, a bajecznie kolorowe świątynie hinduske z islamskimi meczetami. Singapur jest jednym też z najbardziej zielonych miast świata, chociaż określenie nowoczesnej światowej metropolii z drapaczami chmur również do niego pasuje.


Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych faktów i danych oraz podstawowe informacje dla podróżnych, udających się do tego, jednego z najbardziej interesujących miast świata: • czas lokalny: GMT + 8.

 • wizy: obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy. Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. Przy wjeździe na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny lub na dalszą podróż. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - MSZ: www.polakzagranica.msz.gov.pl.

 • cło: informacje niezbędne dla podróżnych, dotyczące aktualnych przepisów celnych znajdują się na stronie Singapurskiego Urzędu Celnego - SC: www.customs.gov.sg.

 • zdrowie i szczepienia: brak jakiś szczególnie wymaganych szczepień, tym niemniej szczególne zalecenia dla osób wyjeżdżajacych i powracających z krajów gorącej (tropikalnej) strefy klimatycznej bezwzględnie obowiązują! Zalecane jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej dla pokrycia kosztów leczenia. Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia Singapuru - MOH: www.moh.gov.sg można znaleźć wszelkie bieżące i najważniejsze informacje, dotyczące aktualnych zaleceń zdrowotnych i medycznych. Rekomendowana jest również strona strona polskiego Wojskowego Instytutu Medycznego - WIM: www.medycynatropikalna.pl.

 • waluta: dolar singapurski (SGD); 1SGD ~ 2,70PLN; wymiany dolarów singapurskich na waluty wymienialne można dokonać w bankach oraz licznych oficjalnych kantorach (w Singapurze nie ma możliwości wymiany dolarów singapurskich bezpośrednio z/na polskie złote). Równoprawnym środkiem płatniczym w Singapurze jest waluta Sułtanatu Brunei.

 • język: w Singapurze nie powinno być kłopotu z porozumiewaniem się po angielsku - język ten, obok chińskiego (mandaryńskiego), malajskiego oraz tamilskiego, jest jednym z języków urzędowych.

 • elektryczność/prąd: 220/240 V; funkcjonuje kilka systemów gniazdek, dlatego warto wziąć ze sobą adapter (tzw. przejściówkę) z możliwością dopasowania wtyczki.

 • godziny pracy: urzędy pracują od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.

 • przepisy prawne: narkotyki są zakazane a za ich posiadanie i handel nimi orzekana jest kara śmierci! Również prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu jest niedozwolone, a sprawców czekają bardzo surowe kary. W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz na terenie całego kraju - za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.

 • bezpieczeństwo: zagrożenie przestępczością jest bardzo małe, jednak prawo jest skrupulatnie przestrzegane i surowo egzekwowane.

 • pogoda: Singapur leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego - zarówno temperatury, jak i wilgotność powietrza są bardzo wysokie; w ciągu całego roku odnotowuje się także liczne opady, a średnia temperatura waha się w granicach 26-28 °C. Najwięcej opadów występuje od listopada do stycznia.

 • odzież: luźne stroje z bawełny są idealne przez cały rok, a w ciągu dnia warto chronić głowę kapeluszem. Garderoba przeciwdeszczowa jest konieczna. Warto też przygotować się na silnie działającą klimatyzację chłodzącą w budynkach. Należy pamiętać o skromnym ubiorze podczas zwiedzania świątyń lub miejsc kultu wyznawców różnych religii.

 • kuchnia lokalna: Singapur to prawdziwy raj dla smakoszy, posiadający niezwykle urozmaiconą ofertą kulinarną, która jest przebogata i niebanalna, a największy wpływ wywarła na nią kuchnia chińska, malajska oraz indyjska. Prawdziwym rarytasem są tu lokalne wariacje na temat różnych potraw, przygotowywane z reguły bezpośrednio przy osobach zamawiających potrawy.


 • sklepy i zakupy: Singapur to wymarzone miejsce na zakupy z setkami sklepów na Orchard Road (głównej i prestiżowej ulicy miasta, która nigdy nie zasypia) i w orientalnych dzielnicach: indyjskej (zwanej Little India), malajskiej (Kampong Glam ) oraz arabskiej (Arab Street). W luksusowych domach handlowych można z kolei kupić najdelikatniejszą na świecie chińską porcelanę i wyroby z jedwabiu.

 • święta: dniami wolnymi od pracy w 2018 roku są: 1 stycznia, 16-17 lutego, 30 marca, 1 maja, 29 maja, 15 czerwca, 9 sierpnia, 22 sierpnia, 6 listopada, 25 grudnia - szczegółowa informacja nt. dni wolnych od pracy dostępna jest na stronie internetowej Singapurskiego Ministerstwa Pracy - MOM: www.mom.gov.sg.

 • dodatkowe informacje: pomocnicze i niezbędne porady odnośnie warunków podróżowania w celach turystycznych można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej SG Passion Made Possible: www.visitsingapore.com. Po przylocie, na lotnisku Singapore Changi, można otrzymać bezpłatne materiały promocyjne i informatory turystyczne.

 • suplementarna rekomendacja: pobyt w Singapurze polecamy połączyć z przelotem liniami SINGAPORE AIRLINES lub SILKAIR do innych państw Azji Południowo-Wschodniej: Brunei, Filipin, Indonezji Kambodży, Laosu, Mjanmy/Birmy, Malezji lub Tajlandii oraz Australii i Nowej Zelandii. 

 • Podróż z Polski można rozpocząć z polskich portów lotniczych: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia, a doloty do nowoczesnych europejskich portów przesiadkowych wykonywane są w ramach sojuszu lotniczego Star Alliannce przez linie partnerskie: LOT, Lufthansa oraz SAS.
Oferujemy w roku 2019:
Wyjazd do Singapuru
ATRAKCYJNE CENY w BUSINESS CLASS:
Oferujemy bilety lotnicze z Polski w klasie Business:


*Ceny zawierają opłaty lotniskowe i paliwowe obowiązujące w dniu 30 sierpnia 2018r.
Oferta jest ważna dla najniższej taryfy w klasie Business, a liczba miejsc w tej ofercie jest ograniczona. Ostateczna cena może ulec zmianie w zależności od trasy przelotu i kursu wymiany walut. Ceny nie zawierają opłaty za wystawienie biletu.


Taryfy obowiązują do 31 marca 2019r.

Aby zarezerwować bilet bardzo prosimy o kontakt z naszym biurem GSA SINGAPORE AIRLINES w Warszawie lub Państwa biurem podróży.


Wyjazd do Singapuru
OFERTA W FIRST CLASS
Wyjazd do Singapuru
OFERTA W BUSINESS CLASS
Wyjazd do Singapuru
OFERTA W KLASIE EKONOMICZNEJ
Stop w Singapurze
Planujesz podróż z przesiadką w Singapurze? Z SINGAPORE AIRLINES możesz zatrzymać się w tym wspaniałym mieście, lecąc na trasach międzykontynentalnych do Azji oraz Australii i Oceanii na wakacje - dzięki tej opcji można zwiedzić 2 kraje w cenie jednej podróży!
Wyjazd do Singapuru